HABERLER & DUYURULAR

Ac Araç Şarj İstasyonu Kurulum Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Paylaş

 

Bir elektrikli araç şarj istasyonu kurmanın maliyeti, istasyonun özelliklerine ve konumuna bağlıdır. Elektrikli araçların kullanımının artmasıyla birlikte araçların enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve araçların çalışır durumda olmasını sağlamak için elektrikli araç şarj istasyonları temel bir ihtiyaç haline geldi. O zamanlar piyasada talebe bağlı olarak kişisel kullanıma uygun farklı işlevlere sahip çeşitli modeller bulunuyordu. Hatta elektrikli araç şarj istasyonları kurmanın maliyeti en önemli konulardan biri haline geldi.

Elektrikli araç şarj istasyonu kurmanın iki yolu vardır: kişisel ve ticari. Elektrikli araçlar için ticari şarj istasyonu kurmak isteyen herkesin EPDK “Şarj Hizmeti Yönetmeliği”nde belirtilen hususlara uyması gerekmektedir.

Ticari şarj istasyonlarının yanı sıra apartman, otopark, iş yeri gibi özel yaşam alanlarında kullanılmak üzere elektrikli araçlar için şarj üniteleri üretiliyor. Xşarj kişisel kullanıma uygundur ve aynı zamanda oluşturması kolay çekimler sunar. Arabanızda priz yanınızda. Her yeri araç şarj istasyonuna çevirebilen kolay kurulumlu bir model.

Elektrikli araç şarj istasyonları günümüzde artan talep nedeniyle farklı modellerde yapılmaktadır. Burada tek bir maliyet bandından söz edemeyiz. Fiyat, ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişebilir, mesela; Şarj gücü ve kurulacak site altyapı hizmetleri değişiklik gösterecektir.

Xşarj Şarj İstasyonunun farklı şarj yetenekleri vardır. Bu nedenle seçeceğiniz modelin fiyatı şarj gücüne ve diğer teknik özelliklere göre farklı aralıklarda değişiklik gösterecektir.

Şarj istasyonları, elektrikli araç sürücülerinin araç enerji ihtiyaçlarını karşılamalarının en önemli dayanağıdır. Bu noktada evde, otoparkta ya da iş yerinde rahatlıkla ve güvenle kullanabileceğiniz bireysel kullanımınıza uygun bir sistem seçebilirsiniz. Eve kurulabilen tüketici ürünleri daha sofistike hale geldikçe, EV şarj istasyonu kurmanın maliyeti de artıyor. Ancak tek bir araç için 22kW EV Şarj Aleti, kişiye özel bir ürün seçilmesi kurulum maliyetlerini düşürürken birden fazla uygulamaya uygun bir ürün seçilmesi maliyetleri artıracaktır.

Hızlı şarj istasyonu, elektrikli araçlar için kısa şarj süreleri sağlayan bir sistemdir. Özellikleri, elektrikli araçların şarjını kısa sürede yenilemenizi sağlar. Ayrıca bir elektrikli araç şarj istasyonunun kurulum maliyeti, bir hızlı şarj istasyonundan çok da farklı değildir. Ancak kurulum maliyetlerini belirleyen iki temel faktör vardır. Bu faktörlerden ilki kurulan hızlı şarj istasyonlarının şarj kapasitesi ve priz sayısıdır. İkinci faktör altyapı inşaatıdır. Siteniz doğru altyapıya sahipse ve araç başına tek prizli hızlı şarj istasyonu istiyorsanız, aynı fiyata maliyet daha düşük olacaktır.

ŞARJ İSTASYONU TALEP FORMU

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İletişim Bilgileriniz
Sizinle Ne Zaman İletişime Geçelim?

Bayi Müşteri Bildirim Formu