HABERLER & DUYURULAR

Xşarj ile Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Yatırımı

Paylaş

TOGG’un geçen ay elektrikli ev araçlarını tanıtmasıyla yatırımcılar ve girişimciler dikkatlerini şarj istasyonlarına çevirdi. Önümüzdeki 70 yıl içinde petrol istasyonlarının yerini alması beklenen şarj istasyonlarına yatırım yapmak veya iş kurmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Genel anlamda bakıldığında, ülkemizde elektrikli araç satışları henüz istenilen düzeye ulaşmış değil. Son verilere göre Türkiye’de 7000′ e yakın aktif lisanslı elektrikli araç bulunuyor. Bu araçların çoğu, araç sahipleri tarafından kendi otoparklarına kurulan şarj istasyonlarında şarj ediliyor. Ancak gelen haberlere göre önümüzdeki 3 yılda ülkemizdeki elektrikli araç sayısı 150 bini geçecek. Bu durumda petrol istasyonları gibi aynı ölçüde araç şarj istasyonlarına ihtiyaç duyulacak.

Büyük firmalar ülkemizdeki elektrikli araç şarj istasyonlarının yükselişinden faydalanmak ve bu alana ciddi yatırımlar yapmak istiyor. Bu firmalar bayilerine her gün yeni şarj istasyonlar sağlıyor. Türkiye’nin her yerinde distribütörlük hizmeti sunan bu büyük dağıtım şirketlerinin dışında Xşarj sayesinde kendi lisansınızı düzenleyebilir ve işinizi kurabilirsiniz. Ancak sermayeniz buna yetmiyorsa belediye veya otoparklara kurulum yapabilirsiniz. Bu aşamada şarj istasyonlarına yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak şarj istasyonları şunlardır: Bu, üreticinin şarj istasyonunu doğrudan monte ederek elde edilebilir. Bu ürün ülkemizde ortalama 4.000 liradan satılıyor ama ithalat için ürünün fiyatı 1300 liraya kadar düşebiliyor. Bu bağlamda, ana distribütör olmayı planlayan şirketler için yurt dışındaki üreticilerden şarj istasyonları ithal etmek en iyi fikirdir. Personelsiz bir alan olan şarj istasyonları hemen hemen her yere kurulabilir ve kiralanabilir. Genelde şirketler bu konuda akaryakıt istasyonlarını hedef alıyor. Benzin istasyonları ortalama olarak şarj istasyonları için aylık 300 TL ile 4000  TL arasında ücret almaktadır. Tabii bir de elektrik faturası var. Tabii ki, bu maliyetler istasyonun kullanımına bağlıdır. Ortalama olarak 150 liralık bir elektrik faturası 320 liralık bir kazanç anlamına geliyor. EV şarj istasyonlarının kurulumunu iyileştirdikten veya doğrudan montajcıları işe aldıktan sonra. Bu pasif gelir iş fikrine bir şarj istasyonu satın alarak başlayabilirsiniz.

ŞARJ İSTASYONU TALEP FORMU

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, kısa süre içinde sizinle iletişime geçeceğiz.

İletişim Bilgileriniz
Sizinle Ne Zaman İletişime Geçelim?

Bayi Müşteri Bildirim Formu